Úspěchy žáků na soutěžích a v přijímacím řízení na umělecké střední školy 2020

Výsledky žáků na soutěžích a úspěšné složení talentových zkoušek na střední školy s uměleckým zaměřením

 

Každoroční účast žáků ZUŠ Mikulov na soutěžích a úspěchy vedoucí k postupu do krajských a celostátních kol jsou dobrou vizitkou práce žáků, jejich učitelů, ale i rodičů, kteří své děti v jejich úsilí podporují. V letošním školním roce byla pro hudební obory základních uměleckých škol vypsána soutěž klavíristů, posluchačů oborů smyčcových nástrojů a kytary a soutěž pro mladé výtvarníky „Oči dokořán“. ZUŠ v Mikulově se v letošním školním roce stala pořádající školou okresního kola soutěže pro obor smyčcových nástrojů (11. 3.) a krajského kola soutěže klavíristů (1.–2. 4.).  Všem soutěžícím zastupujícím naši školu přejeme pevné nervy a mnoho úspěchů!

 

Nad rámec soutěží základních uměleckých škol se naši žáci účastní také soutěží vyhlášených jinými organizacemi. Takovou je například Karlovarský skřivánek. Krajského kola této pěvecké soutěže se ze třídy MgA. Vítězslava Noska účastnili Zoe Abrahamová a Ondřej Toth, oba ve svých kategoriích získali 1. místo a postupují do celorepublikového kola v Karlových Varech, které proběhne 23. – 25. března. Zpěvákům přejeme mnoho zdaru!

 

Stejnou měrou si vážíme i úspěchů našich starších žáků, kteří ve studiu vybraného oboru hodlají pokračovat i na středních uměleckých školách vychovávajících k profesionálnímu uchopení uměleckého oboru. Velký dík patří pedagogům: paní učitelce Mgr. Jarmile Čajkové, Mgr. Karlovi Frantelovi, MgA. Zdeňce Benešové a Mgr. Danielu Kamenárovi, kteří své svěřence úspěšně dovedli k talentovým zkouškám na SŠ uměleckého zaměření.

 

Žáci VO ze třídy Mgr. Jarmily Čajkové:

Sára Vočková – SŠUM Brno, obor Malba

Tereza Picková – Střední škola Strážnice, obor Grafický design

Tereza Přindišová – Soukromá střední průmyslový škola Břeclav, obor Grafický design

Lukáš Křižák – SPŠ nábytkářská Bystřice pod Hostýnem, obor uměleckořemeslné zpracování dřeva

Vanesa Štyksová – Střední škola Strážnice

 

Žákyně VO ze třídy Mgr. Karla Frantela:

Klára Floriánová – Cultus Sedlec (Břeclav)

 

Posluchačky VO ze třídy MgA. Zdeňky Benešové:

Patricie Stefanie Hakalová – grafický design Hodonín

Anastasia Komarova –  Design oděvu – SŠUD Brno

Marie Komarova – Motion design – SŠUD Brno

 

Posluchačka oboru Fotografie ze třídy Mgr. Daniela Kamenára:

Tereza Ilčíková – SŠUD Brno, obor fotografie

 

Všem posluchačům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí na cestě k dalšímu vzdělávání v jimi vybraném oboru. Sledování uměleckého vývoje našich absolventů patří k největším oceněním pedagogů i samotné školy.

— Přidáno dne 06. 03. 2020

« zpět na úvodní stranu