Návod na přihlášení do Micorosoft Teams

V souvislosti se zavedením distanční výuky škola zřídila pro každého žáka (VO, TO, HN) účet v aplikaci Microsoft Teams.

Teams lze používat několika způsoby:
• Z počítače prostřednictvím webového prohlížeče (https://teams.microsoft.com)
• Z počítače prostřednictvím aplikace pro Windows (lze stáhnout z webu Microsoftu)

Pozor, pokud již aplikaci https://teams.microsoft.com)Teams máte nainstalovanou a používáte ji pro výuku na základní či střední škole, doporučujeme pro výuku ZUŠ Mikulov použít raději první možnost, tj. webový prohlížeč. Každá školá má v Teams svůj účet a aplikace pro Windows bohužel nepodporuje více účtů.

• Z mobilního telefonu nebo tabletu Android nebo iOS (lze najít v Google Play / App Store, anebo použít odkaz na webu Microsoftu)

První přihlášení
Do aplikace se přihlašuje pomocí přihlašovacího jména (jméno a příjmení bez mezer a diakritiky) s koncovkou @zusmikulov.onmicrosoft.com a hesla.
Všem rodičům žáků (VO, TO, HN) byl zaslán e-mail od vyučujícího hlavního oboru s přihlašovacími údaji. Pokud jste tento e-mail neobdrželi, kontaktujte prosím svého učitele, který zprostředkování údajů zajistí.

Pokud již Microsoft Teams používáte při výuce na základní nebo střední škole, je třeba dát pozor na to, že každá škola v Teams má vlastní uživatelské účty. Účet, který už máte ze ZŠ či SŠ, tedy nelze použít pro přístup k obsahu ZUŠ Mikulov. Při přihlašování do výuky ZUŠ je tedy nutné použít přístupové údaje z e-mailu, který jste dostali od učitelů ZUŠ Mikulov.

Pro přihlášení do Teams proveďte následující kroky:
1. Otevřete stránku https://teams.microsoft.com v prohlížeči (doporučujeme Chrome nebo Edge), nebo spusťte aplikaci Teams na mobilním telefonu či tabletu.

Pokud Teams již používáte prostřednictvím prohlížeče na základní nebo střední škole, je možné, že to nebude chtít přihlášení a dostanete se pravděpodobně rovnou do Teams z této školy. V takovém případě je nutné se odhlásit a přihlásit se pomocí účtu ZUŠ Mikulov. Některé prohlížeče (Chrome i Edge) umožňují vytvořit si druhý uživatelský profil, abyste se nemuseli pořád přihlašovat a odhlašovat – stačí kliknout na ikonku v pravém horním rohu prohlížeče.

Klikněte na tlačítko přihlásit se.

Zadejte své přihlašovací údaje:jmenoprijmenizaka@zusmikulov.onmicrosoft.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadejte heslo (zasláno e-mailem vyučujícím).

 

Přihlašovací údaje je možné pro snadnější přihlašování uložit do paměti prohlížeče.

 

Pro přihlášení bude nutné zadat kód, který Vám Microsoft zašle na zadané telefonní číslo.

 

Zadejte kód z SMS.

 

Po správném zadání ověřovacího kódu se zobrazí následující informace.

 

Po správném zadání všech údajů Vás MS vyzve k možnosti použití aplikace MS Teams. Pokud již však v rámci aplikace používáte jiný účet, přihlaste se prosím na účet ZUŠ Mikulov pouze v prostředí webového prohlížeče.

 

Gratulujeme k úspěšnému přihlášení do aplikace MS Teams.

— Přidáno dne 31. 12. 2020

« zpět na úvodní stranu